عمومی

شستشوی مبلمان به چه صورت است؟

شستشو مبلمان دارای اصول و قواعد خاصی می‌باشد.

ما در این مقاله قصد داریم در خصوص آموزش شستشوی مبلمان اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم.

با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعاتی کسب نمایید.

شستشوی مبلمان دارای چند بخش مختلف است:

  • مرحله قبل از شستن مبلمان.
  • مرحله در حین شستن مبلمان.
  • مرحله بعد از شستن مبلمان.
شستشوی مبلمان

شستشوی مبلمان

در ادامه در خصوص هر کدام از این بخش‌ها اطلاعاتی را در اختیارتان می‌گذاریم.

قبل از آن بهتر است بدانید برای جلوگیری از خرابی و کثیف شدن مبلمان بهتر است خرید کاور مبل را امتحان کنید. چرا که با خرید کاور مبل، با مشکلات شستشوی مبل و یا تعویض روکش مبل روبه رو نخواهید شد. در نتیجه خرید کاور مبل یکی از بهترین راهکار‌ها برا جلوگیری از کثیفی مبلمان می‌باشد.

نکته‌ای که لازم است تا در ابتدای این مقاله به آن اشاره کنیم اهمیت خرید کاور مبل می‌باشد.

با توجه به تورم و گرانی‌های به وجود آمده کاملا عقلانی است که هر فردی با استفاده از کاور مبل، مبلمان خود را تمیز نگه دارد. چرا که با توجه به گرانی‌هایی که طی سالیان اخیر ایجاد شده است کاملا به صرفه می‌باشد که برای مبلمان خود از کاور مبل استفاده نمایید.

مرحله قبل از شستشوی مبلمان

آموزش شستشوی مبلمان

آموزش شستشوی مبلمان

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم قبل از شستشوی مبلمان باید اصولی را به طور دقیق انجام دهید تا در حین شستشوی مبلمان با مشکل مواجه نشوید. این موارد به شرح ذیل می‌باشد:

قبل از اقدام به شستشوی مبل بهتر است تا مبل را به صورت کامل از هر گونه کثیفی و آشغال پاک نمایید. برای این کار بهتر است از جاروبرقی استفاده نمایید. در نتیجه قبل از شستشوی مبل، به وسیله جاروبرقی تمام سطح روی مبل را از کثیفی خالی نمایید. در مرحله بعد وقتی کثیفی‌های روی سطح مبل به صورت کامل تمیز شد می‌توانید از پرزگیر جهت رفع پرز‌های ایجاد شده استفاده نمایید.

بررسی جنس پارچه مبل مرحله بعدی است که باید به آن توجه داشته باشید. با توجه به نوع پارچه‌ای که مربوط به مبلمانتان می‌باشد باید در خصوص بهترین روش شستشو تصمیم بگیرید. چرا که هر کدام از پارچه‌ها با توجه به نوع و جنسی که دارند باید به روشی خاص شسته شوند.

در نتیجه قبل از اینکه اقدام به شستشو مبلمان منزل خود بگیرید حتما در خصوص مواردی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم اطلاعات کسب نمایید. اما موردی که در حالت کلی بهتر است به آن اشراف داشته باشید این موضوع است که بهتر است برای مبلمان منزل و یا محل کار خود خرید کاور مبل را امتحان نمایید. چرا که مبلمان در منزل هر شخص جایی است که اعضای خانواده بیشترین زمان خود را بر روی آن سپری می‌کنند و به واسطه همین موضوع مبلمان خیلی زود کثیف می‌شوند. پس اگر به دنبال راهی هستید که از شستشو مبلمان خود رهایی یابید می‌توانید خرید کاور مبل را به عنوان راهی مناسب انتخاب نمایید.

مراحل در حین شستشو مبلمان

شستشو مبل در منزل به چند روش امکان‌پذیر است. این روش‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

  • شستشو مبل با مواد شوینده و آب.
  • شستشو مبل به وسیله سرکه.
  • شستشو مبل به وسیله دستگاه بخارشوی.

در خصوص هر کدام از روش‌های بالا توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. اما موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر مبلمانی با توجه به جنس پارچه روش شستشوی خاص خود را دارد. به طور مثال اگر در منزل و یا محل کار خود از مبلمان چرم استفاده می‌کنید، روش شستشوی آن کاملا متفاوت می‌باشد و یا روش شستشو در مبلمان جیر نیز بسیار متفاوت با مبلمان‌های دیگر می‌باشد. پس به این مورد توجه داشته باشید تا به مبلمان خود آسیب وارد نکنید.

شستشوی مبل به وسیله آب و مواد شوینده

کاور مبل

کاور مبل

شاید بتوان گفت این روش یکی از بهترین روش‌های شستشو مبل در منزل می‌باشد. چرا که این روش جزو روش‌های راحت و بی‌دردسر شستشو مبل می‌باشد. برای شستشو مبل با این روش بهتر است جنس پارچه مبلمان شما معمولی باشد تا نتایج بهتری دریافت نمایید. برای درست کردن و آماده کردن محلول شستشو چند روش کلی وجود دارد. اما یک روش کلی برای مخلوط کردن این مواد وجود دارد.

برای ترکیب این مواد باید مقداری مواد شوینده را درون آب بریزید و مخلوط نمایید. قبل از این که تمامی این مواد را بر سطوح مبل استفاده نمایید بهتر است اندکی از محلول را بر روی یک قسمت از مبل امتحان کنید و در صورتی که باعث آسیب و رنگ پریدگی مبل نشد می‌توانید از محلول برای تمامی قسمت‌های مبل استفاده نمایید.

شستشو مبل به وسیله سرکه

شستشوی مبل به وسیله سرکه یکی از روش‌هایی است که باعث تمیزی صد در صدی مبلمان می‌شود. در این روش تنها کافی است مقدار بسیار کمی سرکه را با آب مخلوط نمایید و بر روی سطح مبل بکشید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از این محلول در ابتدا فقط بر روی یک قسمت از مبلمان استفاده نمایید و در صورتی که شاهد نتایج قابل قبولی بودید از این محلول بر روی کل مبل استفاده نمایید.

توجه داشته باشید بعد از شستشو مبلمان به وسیله سرکه بهتر است به وسیله دستگاه مکنده آب، کثیفی که درون مبل قرار دارد را به صورت کامل خارج نمایید. چرا که بعد از شستشو، آب کثیف درون مبلمان باقی می‌ماند، در نتیجه بهتر است به وسیله دستگاهی این آب کثیف به صورت کامل خارج شود.

شستشو مبل به وسیله دستگاه بخارشوی و خرید کاور مبل

در این روش شستشو فقط به یک دستگاه بخارشوی احتیاج دارید. اگر در منزل و یا محل کار خود دستگاه بخارشوی دارید دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که به راحتی به وسیله استفاده از این دستگاه می‌توانید مبلمان خود را مانند روز اول تمیز کنید. اما در نهایت توجه به این نکته الزامی می‌باشد که شستشوی مبلمان امری است طاقت فرسا و از حوصله خیلی از افراد خارج است. توصیه ما به شما خرید کاور مبل برای رهایی از شستشوی مبل می‌باشد. چرا که با خرید کاور مبل دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و به راحتی می‌توانید مبلمان خود را تمیز نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *