عمومی

5 پارچه مناسب برای دوخت کاور مبل

دوخت کاور مبل

بهترین پارچه برای دوخت کاور مبل چیست؟

آیا شما هم به دنبال دوخت یا خرید کاور مبل هستید؟ حتما می دانید که امروزه پارچه های زیادی همراه با بازه های کیفیتی متنوعی از این محصول تولید شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرند. انتخاب بهترین انواع کاور به شما اجازه می دهد تا هم خانه خود را شیک تر نمایید و از مبل خود در برابر آسیب ها و مشکلات مختلف، محافظت کنید.

به همین علت هم انتخاب بهترین جنس پارچه برای دوخت کاور مبل به مسئله ای مهم و حیاتی تبدیل شده است. امروز ما قصد داریم تا در مورد پارچه مناسب کاور مبل با شما صحبت کنیم. توجه به یک سری نکات در هنگام خرید کاور مبل یا دوخت کاور مبل، مسئله ای مهم به حساب می آید. پس، اگر شما هم به دنبال خرید کاور مبل هستید یا اینکه قصد دوخت این محصول را دارید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

دوخت کاور مبل

نکات مهم برای انتخاب پارچه مناسب خرید کاور مبل

قبل از بررسی بهترین انواع پارچه برای خرید کاور مبل یا دوخت این محصول، شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. در ابتدا، این مسئله را به خاطر بسپارید که پارچه های موجود در بازار های داخلی ایران، همراه با تعرفه های متنوعی در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

در ابتدا شما باید بودجه خودتان را مشخص کنید و سپس نسبت به خرید یک پارچه مناسب و با کیفیت اقدام نمایید. بودجه کلی شما و بازه مالی که شما می توانید از آن برای تهیه پارچه استفاده کنید، همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در صورتی که شما بودجه کافی برای تهیه بهترین انواع پارچه را نداشته باشید، با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

دومین عامل مهمی که در هنگام خرید کاور مبل یا دوخت آن شما باید مد نظر خود قرار دهید، مربوط به طرح و رنگ پارچه است. پارچه های موجود در بازار های داخلی ایران، همراه با تعرفه ها و قیمت های مختلفی در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

شما باید به دنبال استفاده از بهترین طرح و رنگ برای مبل خود باشید. بهتر است که ویژگی های کلی دکوراسیون خانه را مد نظر قرار دهید و سپس نسبت به خرید پارچه اقدام نمایید. رنگ و طرحی که شما از آن استفاده می کنید، باید با نمای کلی و داخلی خانه شما همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت، احتمال اینکه در آینده آلودگی بصری در خانه شما ایجاد شود وجود دارد.

دوخت کاور مبل

استفاده از پارچه کرپ برای روکش مبل

اولین گزینه ای که در جلوی پای شما برای دوخت یا خرید کاور مبل قرار گرفته است، استفاده از پارچه های کرپ است. پارچه های کرپ به علت داشتن تعرفه ای به شدت پایین، امروزه محبوبیت زیادی هم به دست آورده اند.

به عقیده اکثر افراد، این پارچه به عنوان ارزان قیمت ترین و محبوب ترین نوع پارچه موجود در ایران شناخته شده است که مزایای زیادی را در خود جای داده است. به خاطر داشته باشید که مدل ها و ساختار های مختلف پارچه کرپ، می توانند همراه با طرح های مختلفی در بازار به فروش برسند. فرم خاص و خشکی این محصول باعث شده تا استفاده از آن در برخی از خانه ها، نتایج مطلوبی را برای شما به همراه نداشته باشد. البته که این پارچه طرفداران خاص خود را داشته و شما به راحتی و با خیال راحت می توانید نسبت به استفاده از آنها اقدام نمایید.

البته که پارچه های کرپ خیلی انعطاف پذیر نیستند. به عقیده اکثر کارشناسان، میزان انعطاف پذیری پارچه های کرپ 20 درصد می باشد. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این پارچه در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی خانه، افراد را با مشکلات خاصی مواجه سازد. پارچه های کرپ شاید ارزان قیمت باشند ولی در صورتی که شما بیش از اندازه به آنها فشار وارد کنید، احتمال پارگی آنها افزایش پیدا می کند. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال یک پارچه خوب و با کیفیت هستید، این گزینه شاید انتخاب خوبی برایتان نباشد.

استفاده از پارچه کشبافت برای کاور مبل

دومین گزینه ای که در جلوی پای شما قرار گرفته است، مربوط به استفاده از پارچه کشبافت برای کاور مبل می باشد. خرید کاور مبل یا دوخت کاور مبل کشبافت کار نسبتا راحتی به حساب می آید. چرا که این محصول به عنوان یکی از رایج ترین مدل های پارچه موجود در بازار ایران شناخته شده و استفاده از آن همواره نتایج مطلوبی را برای افراد به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که این پارچه ها، ترکیبی جالب از نخ مصنوعی و اکریلیک هستند.

جدا از داشتن طول عمر مناسب، استفاده از پارچه کشبافت برای کاور مبل می تواند به شما اجازه دهد تا به راحتی نسبت به تامین امنیت مبل خود نیز اقدام نمایید. این پارچه مقاومت بالایی دارد. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آن در موقعیت های مختلف به مسئله ای رایج تبدیل شود. در صورتی که شما هم به دنبال بهترین انواع پارچه برای دوخت کاور مبل هستید، بی شک به کار گیری کشبافت می تواند نتایج مطلوبی را برایتان به همراه داشته باشد. پارچه های این کاور زیبا بوده و معمولا همراه با طرح ها و رنگ های شکیلی در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

دوخت کاور مبل

استفاده از پارچه ترمه برای کاور مبل

آخرین محصولی که در مقاله امروز، ما قصد بررسی آن را داریم مربوط به پارچه ترمه می باشد. پارچه های ترمه دیگر محصولات محبوبی هستند که در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع پارچه ترمه، قدرت عملکردی مطلوبی داشته و استفاده از آن باعث می شود تا شما بتوانید کاور مبل با کیفیتی را بدوزید. این پارچه ها جلوه فوق العاده زیبایی دارند.

همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این پارچه در بازه های زمانی مختلف، به مسئله ای مهم تبدیل شود. در ضمن، شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که پارچه های ترمه می توانند طرح ها و رنگ های فوق العاده متنوعی داشته باشند. در نتیجه، استفاده از این پارچه همواره نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر شما هم به دنبال خرید کاور مبل یا دوخت کاور مبل هستید، بهتر است که به دنبال پارچه ترمه باشید. معمولا متخصصین از این پارچه برای دوخت کاور مخصوص مبل سلطنتی و استیل استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *