عمومی

بررسی مزایا و معایب کاور ژله ای مبلمان

Advantages and disadvantages of jelly cover1

مزایا و معایب کاور ژله ای برای مبلمان

در این محتوا به بررسی مزایا و معایب کاور ژله ای خواهیم پرداخت. مبلمان یکی از اساسی ترین و مهمترین تجهیزات و امکاناتی است که در خانه اکثر افراد وجود دارد و بحث مراقبت و نگهداری از این وسیله ی راحتی همواره مورد سوال واقع شده است. جذابیت و زیبایی یک مبل به عوامل متعدد و گوناگونی وابستگی دارد. از جمله ی این موارد میتوان به نوع ساخت،جنس تولید شده که به صورت چوب ، پلاستیک، چرمی و یا پارچه و حتی ترکیبی از این موارد می باشد اشاره کرد. پس هر نوعی از مبلمان دارای جذابیت و همینطور عملکرد و کاربرد منحصر به فرد خودش است. یکی از تجهیزاتی که به منظور مراقبت و نگهداری از مبلمان و کاناپه ها مورد استفاده قرار میگیرد، کاورهای ژله ای هستند. این کاور ها چگونه عمل میکنند و آیا در کنار سودمندی که به ارمغان می آورند آیا ممکن است معایبی نیز به دنبال داشته باشند.

Jelly-cover

 

مزایای استفاده از کاور ژله ای بر روی مبلمان راحتی

روکش های مبلمان در فروشگاه های دکوراسیون خانه و همچنین فروشگاه های تخصصی مبلمان و لوازم راحتی به چشم میخورند. یکی از انواع این روکش های حفاظتی، کاور های ژله ای شکل هستند اما آیا به راستی با مزایا و معایب کاور ژله ای آشنایی دارید؟ از مزایا و فواید استفاده نمودن از کاور ژله ای بر روی سطوح مبلمان میتوان به محافظت از بافت و الیاف مبل در طول زمان اشاره کرد. با استفاده نمودن از کاور ژله ای بر روی کاناپه ها دیگر نگران ریختن مواد رنگی و چسبناک روی سطح آنها نخواهید بود.

در ادامه ی بحث مزایا و معایب کاور ژله ای برای اثاثیه خانه و علی الخصوص مبلمان به یکی دیگر از فواید آنها اشاره مینماییم. نور خورشید و تابش اشعه ی آن برای بافت و نسج پارچه ی مبلمان بسیار مضر است و سبب کاهش طول عمر پارچه مبلمان خواهد گردید، همچنین علاوه بر آن موجب محو شدن و کمرنگی نقش ها وطرح ها و آسیب شدید به تار وپود می شود،اما با نصب این سری از کاور ها، جلوی تابیدن اشعه خورشید به صورت مستقیم گرفته خواهد شد. با این حال حتی اگر مبلمان منزل شما در فضای باز خانه و تابش مستقیم خورشید نیز قرار نگرفته باشند، استفاده از روکش میتواند بسیار زیاد حائز اهمیت باشد و ایده ای کاملا مناسب به نظر آید. مبلمانی که به صورت عمده و گسترده از مواد پارچه ای تشکیل گردیده اند، زمانیکه در معرض آفتاب قرار بگیرند نور آفتاب به آنها صدمه میزند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کاور ژله ای، نقش پررنگ و بسیار برجسته ی آن در جلوگیری از نفوذ و رخنه ی آب به درون الیاف خواهد بود. به ویژه اگر مبلمان مورد استفاده در فضای منزل از نوع چوبی باشند در اثر تماس آب با بدنه سبب متلاشی شدن چوب به مرور در طول گذر زمان میگردند و به دنبال آن پایه های مبل و دیگر اجزای آن خواهند پوسید.

cover-Install

 

اگر میخواهید مبلمان شما در گذر زمان و استفاده ی طولانی مدت از آنها هنوز خاص و جدید به نظر بیایند، استفاده از کاور ژله ای بر روی آنان توصیه میگردد.

ممکن است که کمی برایتان عجیب به نظر بیاید اما در بحث شمارش مزایا و معایب کاور ژله ای، از دیگر فواید آنان این است که کاورهای ژله ای در عین حال به کاهش آلرژی در محیط منزل نیز کمک شایانی میکنند. این نوع از روکش ها مانع نفوذ موهای حیوانات خانگی به داخل بافت پارچه میگردند و از نشست و قرار گیری گرد و غبار و ذرات معلق در هوا بر روی مبلمان نیز جلوگیری می نمایند.

مزایا و معایب کاور ژله ای بسیار هستند، با این وجود یکی دیگر از مزایای آنان را بر میشماریم. کاور های ژله ای قابل شستشو هستند و این بدان معنا است که میتوانید آنان را تاهرچند بار که میخواهید تمیز کرده و آثار باقی مانده از شوره، گرد و غبار، مواد غذایی چسبیده به کاور و هرگونه کثیفی که در اتاق نشیمن یا فضای داخلی خانه بر رویشان جای گرفته است را پاک کنید. پس این کاورهای های ژله ای برای جلوگیری از لکه های دائمی بر روی مبلمان و اثاثیه میتوانند بسیار کاربردی باشند.

Jelly-cover111

Jelly-cover111

 

معایب و مضرات استفاده از کاور ژله ای بر مبلمان خانه چیست؟

در قسمت بالا با برخی از فایده های استفاده از کاور ژله ای آشنا شدیم. حال نوبت آن رسیده است تا در ادامه موضوع مزایا و معایب کاور ژله ای به ذکر چند عیب و ضرر که این روکش های مبل در کنار استفاده شان برای شما به دنبال دارند، خواهیم پرداخت.

در عین حال که کاورهای ژله ای روکش های مناسبی برای حفاظت از مبلمان محسوب میگردند اما گاهی اوقات سبب بروز معایبی نیز خواهند شد. به عنوان مثال برخی افراد بر این باورند که هنگامی روکش یا کاوری بر روی یک مبلمان قرار میگیرد، شکی نیست که باعث محافظت از بافت آن در مقابل عوامل بیرونی خواهد شد اما زیبایی و جلوه ی خاص ظاهری مبل را از دیدگان سلب میکند و به زینت و آراستگی دکوراسیون منزل خدشه وارد می آورد.

مزایا و معایب کاور ژله ای بسیار زیاد هستند اما به همان اندازه ای که برای مصرف کننده فایده و خوبی به دنبال دارند، عیب هایی نیز توسط مصرف کنندگان بر آن ها وارد میگردد.

هنگامیکه بر روی یک مبلمان، کاناپه و یا صندلی راحتی که دارای کاور ژله ای مانندی بر سطح خود است مینشینید، احساس راحتی و نرم بودن را آنطور که انتظار میرود لمس نخواهید کرد و در اینجا هدف و اصل اساسی که ایجاد آرامش بخشی به مصرف کننده در هنگام استفاده می باشد نقض خواهد شد. همینطور زمانی که یک روکش به روی مبلمان قرار داشته باشد به طور ناخودآگاه اغلب افراد تمایل زیادی به استفاده کردن از آن کاناپه نشان نخواهند داد.

یکی دیگر از این معایب، ساده بودن و نداشتن طرح خاصی بر روی کاورهای ژله ای است که جذابیت بصری مبلمان را کاهش میدهد.

تعداد زیادی از مزایا و معایب کاور ژله ای را عنوان نمودیم اما مورد آخر نیز آن است که سطح این کاورهای ژله ای مورد استفاده در مبلمان به راحتی و آسانی کثیف میشوند و فرد مجبور است دائما آنان را تمیز کرده و شستشو دهد، بنابراین استفاده از کاور ژله ای برای مبلمان منزل نظافت و مراقبت زیادی را میطلبد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *