عمومی

آیا انواع سبک مبلمان را میشناسید تا تصمیم مناسبی برای خرید مبلمان بگیرید؟

امروزه در دکوراسیون فضاهای مختلف همچون منازل و ادارات انواع سبک مبلمان استفاده می‌شود. این مبلمان فضای دلنشین و زیبایی را در عین شیک و لوکس بودن فراهم می‌کنند.
این در حالی است که در گذشته دکوراسیون بیشتر منازل را فرش‌ها و پشتی‌های نفیس و زیبا تشکیل می‌داد و دکوراسیون ساده و یکنواختی را فراهم می‌کرد.

 

مبل راحتی دونفره

مبل راحتی دونفره

 

حتما شما هم با وارد شدن به منزلی که در آن مبلمان کاربردی نداشته باشد شوکه خواهید شد. چون در بیشتر منازل کاربرد مبلمان را دیده اید!
به هنگام خرید مبلمان علاوه بر توجه به اثر زیبا شناختی بایستی به موارد مهم دیگری نیز توجه کنید که در این جا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

موارد تاثیرگذار در انتخاب انواع سبک مبل

  •  انتخاب سبک مناسب مبلمان با توجه به علایق و فضایی که این مبلمان مورد استفاده است بایستی انجام شود.
  •  مبلمان انتخابی بایستی راحتی و آسایش شما را در استفاده از مبل فراهم آورد.
  •  انتخاب رنگ و طرح پارچه دلخواه مبلمان انتخابی بایستی به درستی انجام شود تا از خرید خود پشیمان نباشید و در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.
  •  کیفیت چوب مبلمان انتخابی بایستی بهترین باشد تا طول عمر مبلمان انتخابی بیشتر باشد.
  •  یکی دیگر از نکات مهم که در هنگام خرید مبلمان توجه به آن لازم است این است که کاوری مناسب برای پوشاندن و تمیز نگهداشتن مبلمان تهیه شود و بر روی مبلمان انداخته شود. چون که روکش‌های دائمی چرمی و پارچه‌ای مبلمان صدمه‌پذیر هستند و به راحتی تمیز نمی‌شوند. روکش‌ها انواع مختلفی دارند که کاور مبل ژله‌ای نمونه‌ای از بهترین روکش‌ها برای مبلمان است و برای انواع سبک مبلمان استفاده می‌شود.
  • مبل راحتی ال

    مبل راحتی ال

انتخاب بهترین سبک از مبل

اگر به یک فروشگاه مبلمان بروید حتماً با انواع سبک مبلمان رو به رو خواهید شد. این مبلمان در کنار هم در آن مکان برای بازدید مشتریان قرار گرفته اند.
با دیدن این فروشگاه علاوه بر این که با انواع سبک مبلمان آشنا خواهید شد می‌توانید انتخاب سبکی از مبلمان را را داشته باشید که مورد علاقه شما است. همچنین برای فضایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، مناسب است. در این صورت شما انتخاب بهترین سبک مبلمان را برای خود انجام داده اید.

هم اکنون که مبلمان خود را تهیه کرده‌اید بایستی آن را متناسب با فضا و به صورت مناسب چیدمان کنید. در نتیجه فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهد و هم از صدمات احتمالی به مبلمان جلوگیری می‌شود.

یکی از موارد مهم که باعث سالم ماندن و تمیزی مبلمان می‌شود می‌توان به کاورهای مبل از جمله کاور مبل ژله‌ای اشاره کرد. کاورها از هدر رفت هزینه‌هایی که برای مبلمان متقبل شده‌اید جلوگیری کرده و می‌توانید بیشتر از آن استفاده کنید بدون این که صدمه‌ای به آن وارد شود.

مبلمان راحتی خانه

مبلمان راحتی خانه

معرفی انواع سبک مبلمان

اگر بخواهیم انواع سبک مبلمان را به شما معرفی کنیم به موارد زیادی بایستی توجه کنیم. در این مقاله به صورت خلاصه به آن می‌پردازیم.

انواع سبک مبلمان عبارتند از:

مبلمان استیل

این نوع از مبلمان از کلاف‌های چوبی مرغوب همچون گردو و راش و پارچه‌های نفیس و زیبا به همراه منبت کاری‌های ظریف و زیبا تشکیل شده است. با توجه به کیفیتی که دارند قیمت بیشتری را نیز به خود اختصاص خواهند داد.

اگر می‌خواهید هزینه زیادی که برای تهیه آن متقبل شده‌اید به هدر نرود و آسیبی به مبلمان شما وارد نشود حتما از روکش مناسب و دلخواه بر روی آن استفاده کنید و نگرانی خود را به حداقل برسانید.

کاور مبل ژله‌ای بهترین انتخاب برای استفاده بر روی این مبلمان هستند. این کاورها شفاف هستند و زیبایی ظاهری مبلمان استیل مخفی نخواهد شد و دکوراسیون شما زیبایی منحصر به فرد و مجلل خود را حفظ خواهد کرد.

مبلمان کلاسیک

این نوع از مبلمان همچون مبلمان راحتی است با این تفاوت که همچون مبلمان استیل دارای منبت کاری است. اما این منبت کاری‌ها ساده‌تر و ظریف و باریک‌تر در قسمت لبه‌های کار است. این مبلمان نسبت به مبلمان استیل قیمت کمتری دارند.

اگر شما هم علاقمند به داشتن فضایی لوکس و مجلل هستید اما بودجه کمتری دارید این نوع از سبک مبلمان بهترین انتخاب برای شما است. شما با توجه به سلایق خود می‌توانید این مبلمان را با روکش مبل بپوشانید تا تمیزی و سالم ماندن مبلمان شما تضمین شده باشد. بهترین کاور برای استفاده بر روی این نوع مبلمان نیز کاور مبل ژله‌ای است که به دلیل شفافیت، زیبایی مبلمان شما پوشیده نخواهد ماند.

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک

مبلمان راحتی

این نوع از مبلمان دارای کلاف چوبی است که این کلاف به صورت کامل با پارچه‌هایی با طرح ساده و شیک پوشیده شده است. شما به انتخاب خود می‌توانید از انواع روکش‌ها برای آن استفاده کنید. اما بهتر است بدانید که این مبلمان به دلیل‌عدم منبت کاری که به موجب آن قیمت کمتری خواهند داشت دارای زیبایی هستند. اگر می‌خواهید این زیبایی را نپوشانید می‌توانید از کاور مبل ژله‌ای بر روی مبلمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *