عمومی

خرید مبلمان از بازارهای مبل تهران

انواع مبلمان

مبلمان بر اساس جنس و نوع پارچه کاور به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. مبلمان کلاسیک منبت یا سلطنتی و مبلمان نئو کلاسیک به این صورت دسته‌بندی می‌شوند. مبل قطعه ای، یک بخش دیگر از دسته‌بندی‌های انواع مبل می‌باشد. کاور مبل سلطنتی را می‌توان برای نمونه کلاسیک سلطنتی استفاده نمود.

تخت و مبل راحتی نمونه‌های دیگری از مبل‌های موجود در سطح بازار هستند. از جانبی هم مبلمان کلاسیک با طرح‌های ساده در دسته‌بندی مبل‌های ساده قرار خواهند گرفت.

بنابراین می‌توان بر اساس نوع جنس اصلی مبل، انواع آن‌ها را طبقه‌بندی نمود.

 

مبلمان راحتی خانه

مبلمان راحتی خانه

 

اهمیت استفاده از کاور مبل سلطنتی و ژله‌ای برای مبلمان مختلف

کاور مبل سلطنتی برای مبلمان سلطنتی کاملا مناسب است. این نوع مبل‌ها به دلیل حساسیت زیاد نوع پارچه به یک محافظ مرغوب نیاز دارند. به طور کلی باید برای هر نوع مبل از کاور مخصوص خود استفاده شود. استفاده از کاور مبل ژله‌ای نیز می‌تواند به محافظت بیشتر از مبل‌ها منجر شود. مبلمان از ضروری‌ترین کالاهای موجود در یک خانه هستند بنابراین باید راحتی زیادی برای این ابزار فراهم کرد. با استفاده از کاور مبل سلطنتی می‌توان این راحتی را تکمیل کرد.

مبلمان کرم رنگ

مبلمان کرم رنگ

در صورت استفاده از این نگهدارنده دیگر نگرانی برای لکه دار شدن مبل‌ها نخواهید داشت. کاور مبل سلطنتی می‌تواند حتی هارمونی محیط را افزایش دهد. دکور داخلی محیط باید به خوبی با این کاورها هماهنگی پیدا کند. معمولا رنگ و طرح و جنس این کاورها تاثیر زیادی بر روی زیبایی محیط خواهند گذاشت.

از نظر طراحی انواع کاور مبل ژله‌ای و ساده معمولا دقت زیادی بکار گرفته می‌شود. هر روز مدل‌های جدیدی از انواع مبلمان به بازار عرضه می‌شود. سبک کلاسیک نسبت به سایر مدل‌ها دارای مقاومت بسیار زیادی است. کاور مبل سلطنتی برای این سبک نیز می‌تواند محافظت بیشتری ایجاد کند.

ویژگی‌های کاور مبل سلطنتی کلاسیک

کاور مبل سلطنتی سبک کلاسیک برای قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین نمونه‌های مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. جذابیت این کاور سبب زیباتر شدن محیط خواهد شد. نسبت به سایر نمونه‌های این کاور باید از طراحی و رنگ‌بندی بسیار عالی برخوردار باشد. مبلمان کلاسیک از جنس بسیار مرغوبی ساخته شده اند. برای ساخت این مبل‌ها از راش و چوب و ماهون استفاده می‌شود. به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر ضربات دارند. با این وجود استفاده از یک کاور با کیفیت می‌تواند منجر به افزایش مقاومت آن‌ها شود.

این سبک از مبلمان دارای دسته و پایه ظریف کاری شده و بسیار جذابی هستند. برای تزیین بیشتر این مبلمان معمولا از روش‌های هنرمندانه‌ای مثل کنده کاری استفاده می‌شود. برای ساخت این مبل‌ها از تلفیق طراحی سنتی و مدرن استفاده می‌شود. سبک مدرن از جذابیت زیادی برای نسل امروز برخوردار است. با این وجود استفاده کردن از طرح‌های قدیمی می‌تواند منجر به زیباتر شدن این طرح‌ها گردد.

کاور مبل سلطنتی مدل نئو علاوه بر زیبایی می‌تواند جذابیت و راحتی بسیار زیادی داشته باشد. این کاور مبل برای چیدمان محیط، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی

راهنمای خرید کاور مبل سلطنتی

خرید کاور مبل سلطنتی نیاز به رعایت یک سری فاکتور مهم و لازم دارد. این ویژگی‌ها و خواص باید حتما در کاورهای مربوطه وجود داشته باشند. در صورت وجود داشتن این عوامل در کاور می‌توانید از کیفیت آن اطمینان پیدا کنید.

اولین ویژگی مهم برای اطمینان از کیفیت کاور مبل ژله‌ای داشتن یک جنس مرغوب است. پارچه کاور باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. جنس پنبه‌ای یا نخی می‌تواند برای یک کاور انتخاب ایده آلی باشد. کاورهای مخصوص مبل سلطنتی روکش‌هایی اصل از بهترین پارچه‌های موجود در کشور را دارند.
برای داشتن یک خرید موفق کاور، بهتر است که قیمت آن را به صورت یک عامل مهم مد نظر داشته باشید. پس از مطمئن شدن از توجیه اقتصادی برای خرید کاور مبل سلطنتی لازم است موارد دیگر را بررسی کنید.

مورد مهم بعدی اطمینان از سایت ارائه دهنده کاور مبل است. سایت‌هایی غیر معتبر همیشه اجناس بی‌کیفیتی را به شما عرضه خواهند کرد. برای اطمینان از این سایت‌ها لازم است در مورد آن‌ها تحقیقات لازم را انجام دهید.

فاکتور بعدی تشخیص یک کاور مبل با حجم و اندازه و رنگ مناسب با مبل و محیط منزل شما است. تناسب با طراحی داخلی خانه می‌تواند از مهم‌ترین ویژگی‌های با ارزش برای یک کاور با کیفیت باشد. محیط منزل شما با رنگ و شکل کاور باید هارمونی جذابی را ایجاد کند. پیشنهاد ما استفاده از انواع کاورهای سفید و مشکی یا خاکستری برای ایجاد تناسب بیشتر با محیط است. اگر از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، احتمال برقراری تناسب بیشتر خواهد بود.

جنس انواع مبلمان

خرید مبلمان خانه

خرید مبلمان خانه

مبلمان رایج معمولا بر اساس چند نوع چوب و مواد اولیه خاص ساخته خواهند شد. چوب عادی و چوب‌های مرغوب می‌توانند مهم‌ترین ماده برای ساخت یک مبل با دوام باشند. چوب راش و گردو، توسکا و افرا از بهترین چوب‌های موجود در دنیا برای ساخت مبل‌های زیبا و محکم هستند.

چوب چنار و بلوط نیز برای یک مبل می‌تواند ماده اولیه بسیار با کیفیتی باشد. از بین این چوب‌ها معمولا چوب درخت گردو استحکام بیشتری دارد. به همین منظور معمولا برای مبل‌های سلطنتی بیشتر از چوب راش و گردو استفاده می‌شود. البته درخت افرا و چنار هم دارای چوب‌هایی بسیار مرغوب برای ساختن مبل هستند.

اهمیت کیفیت خوب و استاندارد پشتی مبل

یک کاور مبل خوب به تنهایی نمی‌تواند یک محافظ خوب برای مبل باشد. برای محافظت بیشتر از مبل لازم است از کیفیت پشتی آن اطمینان داشته باشید. پشتی مبل استاندارد می‌تواند از ستون فقرات شما جلوگیری کند. در این صورت آسیب کمتری به سلامتی شما وارد خواهد شد. پشتی مناسب باید سطح راحتی بسیار خوبی داشته باشد. راحت بودن پشتی می‌تواند یک فاکتور خوب برای خرید مبل استاندارد باشد. در این حالت حتی نشستن طولانی مدت آسیب خاصی به کمر شما وارد نخواهد کرد. یک نشیمن و پشتی مناسب در طراحی اصلی مبل نیز اثر بسیار مطلوبی بر جای می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *