عمومی

مبل کلاسیک چوبی چه مشخصاتی دارد؟

دنیای مد چرخه‌ای است، جایی که همه چیز دائماً تجدید می‌شود، اما عناصری وجود دارند که در طول زمان ماندگار هستند. مبل کلاسیک چوبی نمونه خوبی از این موضوع است.

مبلمان کلاسیک می‌تواند با عناصر مدرن ادغام شود و ظاهری تازه به هر قسمت از خانه بدهد. انتخاب مبلمان و دکوراسیون منزل تا حدودی نشان دهنده شخصیت ساکنین آن است.

یک دکوراسیون با مبلمان به سبک کلاسیک می‌تواند ظرافت، طعم خوب و زیبایی را در هر جزئیات منتقل کند و در نتیجه تأثیر بسیار خوبی بر جای بگذارد.

وقتی صحبت از مبلمان می‌شود، نمی‌توان از مبل کلاسیک چوبی صحبت نکرد. این سبک یک مبلمان کاملاً «جاودانه» را با خطوط خالص و مشخص ارائه می‌دهد. مبلمانی که از مد نمی‌افتد و فضایی رویایی را در خانه تداعی می‌کنند.

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک

نیازی به گفتن نیست که بافت، رنگ و مواد چنین مبلمانی در مقایسه با مبلمان مدرن خاص و منحصر به فرد است.

مبلمان کلاسیک چوبی که به عنوان «مبلمان سنتی» نیز شناخته می‌شود، ریشه در طراحی‌های جاودانه قرن نوزدهم و پس از آن دارد. بسیاری از مبلمان سنتی از چوب تیره و سنگین ساخته شده اند.

همانطور که گفته شد، مبلمان سنتی کاملاً شیک هستند. آن‌ها هنوز هم بسیار رایج هستند، به ویژه در خانه ها، ادارات، و ساختمان‌های با پیشینه تاریخی.

اگر صاحب خانه‌ای پر از عتیقه‌جات هستید، به مبل کلاسیک چوبی نیاز خواهید داشت که کاملاً با آن‌ها ست شود.

همه چیز به سبک و شخصیت شما بستگی دارد. با این حال، مطمئن شوید که وسایل کوچکتری دارید که مکمل مبلمان کلاسیک شما هستند. در غیر این صورت، می‌توانید فضاهای کوچک خانه خود را شلوغ کنید.

ویژگی‌های مبل کلاسیک چوبی

مبل کلاسیک چوبی برای جلب توجه طراحی شده است. بسیاری از ویژگی‌ها در این امر نقش دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

۱. مواد:

یکی از عناصر اصلی در یک مبلمان که سبک آن را تعیین می‌کند، متریالی است که با آن ساخته شده است. در سبک کلاسیک، ماده اصلی چوب است، نه تنها برای ساختار اصلی و اسکلت مبل استفاده می‌شود، بلکه برای قسمت‌های بیرونی آن نیز به کار گرفته می‌شود.

استفاده از چوب به دلیل مقاومت زیاد آن در برابر گذر زمان است. به طور خاص، چوب‌هایی که بیشتر در مبلمان کلاسیک استفاده می‌شود، چوب بلوط، راش، ماهون و گیلاس است.

۲. رنگ‌ها و الگوها:

یکی دیگر از عناصری که برای ایجاد دکوراسیون کلاسیک باید به آن توجه کنیم، رنگ‌های مبلمان است. در این نوع دکوراسیون معمولا از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده می‌شود.

مبلمان کلاسیک رنگ‌های بسیار محدودی دارند. آن‌ها معمولا در رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای تیره، زغالی، گردویی، ماهاگونی، فندقی و گاهی مشکی هستند. دلیل نگاه تاریک او به دلیل استحکام او است. چوب سخت اغلب سایه تیره‌تری دارد.

۳. دوام:

اگر صحبت از چوب سخت شد، مبل کلاسیک چوبی بسیار قوی است و برای مدت طولانی دوام می‌آورد. چوب سخت که معمولاً به عنوان چوب جامد شناخته می‌شود، سال‌ها طول می‌کشد تا قدیمی به نظر برسد.

همچنین با صیقل دادن چوب جامد، می‌تواند شبیه چوب نو به نظر برسد و حتی عمر طولانی‌تری داشته باشد.

۴. نگهداری:

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک

همانطور که مبل کلاسیک چوبی بادوام است، تعمیر و نگهداری آن‌ها می‌تواند کمی سخت باشد. اثاثیه مدرن را می‌توان عملاً با پاک کردن آن حفظ کرد. با این حال، مبلمان سنتی بیش از گردگیری مکرر، نیاز به پولیش نیز دارد.

علاوه بر این، باید محل چنین مبلمانی را نیز در نظر گرفت، زیرا نزدیک نگه داشتن آن به دریچه گرمایش می‌تواند به شدت آن را خراب کند.

از نمونه‌های سبک مبل کلاسیک چوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  ویکتوریایی
  •  گرجی
  •  لویی پانزدهم
  •  و غیره

هر یک از این سبک‌های کلاسیک ریشه در خطوط زمانی مختلف دارد. هنوز هم می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه‌های مبلمان آنتیک پیدا کنید.

تفاوت مدل مبل کلاسیک با مدل مبل مدرن

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی

ظرافت بخش جدایی ناپذیر از دکوراسیون کلاسیک است که می‌توان به خوبی آن را مشاهده کرد. کلاسیک نوعی دکوراسیون است که از باروک نشأت می‌گیرد، یعنی دقت زیادی به جزئیات داده می‌شود تا ظرافت، گرما و پیچیدگی مملو از تجمل را ارائه دهد.

مبل کلاسیک چوبی نیز دارای این جزئیات است، با پشتی‌های چوبی و دقیق‌ترین حکاکی‌ها به بازار ارائه می‌شوند.

معمولاً ابعاد و اندازه کوسن‌های مبلمان کلاسیک چوبی کوچکتر است، بنابراین پر کردن آن‌ها نیز با مبلمان مدرن متفاوت است. علاوه بر این، در طراحی و ساخت چنین مبلمانی از چرم استفاده می‌شوند که در نوع مدرن نیز به نوعی رایج است.

تفاوت آن‌ها می‌تواند در رنگ و ماده مورد استفاده برای تولید باشد. به طور کلی تولید کنندگان از ابتدا به امروز برای طراحی مبل کلاسیک چوبی سعی کرده‌اند از چرم قهوه‌ای استفاده کنند. اما برخلاف آن در سبک مدرن تولید کننده از چرم مشکی و حتی چرم سفید و یا ترکیب هر دو رنگ استفاده می‌کند.

مبل کلاسیک چوبی در مقایسه با نوع مدرن آن تفاوت رنگی بسیاری دارد. معمولا مبلمان مدرن تنوع رنگی بیشتری نسبت به نوع کلاسیک آن دارند. در اکثر مبلمان‌های مدرن از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده می‌کنند، در صورتی که اکثر مبلمان کلاسیک رنگ تیره‌تری دارند.

مبل کلاسیک را گاهی نیز با رنگ‌های طلایی ترکیب می‌کنند تا جلوه‌ای زیبا و جذاب داشته باشد. خلاصه باید گفت این نوع مبل با مبلمان مدرن تفاوت‌هایی دارد که انتخاب آن سلیقه‌ای است.

ظرافت مبل کلاسیک چوبی

 

ویژگی مبل کلاسیک چوبی بی‌زمانی و ظرافت آن است. فراتر از روندها و مدها، این سبک در طول زمان غیرقابل نفوذ باقی می‌ماند.

مبل کلاسیک چوبی شیک و پر از امکانات تزیینی است و فضایی پر از تجمل و زیبایی را ایجاد می‌کند. سبکی که می‌تواند در هر زمان ویژگی‌های خود را حفظ کند، فضای تاریخی و رمانتیسم ایجاد کند.

نکته کلیدی این است که این نوع مبلمان می‌تواند تعادل بصری خوبی بین تمام لوازم برقرار کند. آن‌ها فضاهای غنی و قدرتمندی ایجاد می‌کنند، اگرچه تا حدودی پر زرق و برق و اغراق‌آمیز هستند.

مبل کلاسیک چوبی از آنجایی که مطمئناً سبکی آراسته و شیک است، داشتن نورپردازی خوب نیز ضروری است. تا تأمل در آن لذتی بصری به همراه داشته باشد.

برای آن باید تعادل بین فضا و قطعات مختلف مبلمان را پیدا کنید. محیط را بیش از حد بار نکنید، اما باید فضاهای هماهنگ ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *