عمومی

تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد

ما مطمئن هستیم که بارها در مورد مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد شنیده اید، زیرا اغلب برای اشاره به نوع یا سبک خاصی از مبلمان استفاده می‌شود. اما شاید شما تفاوت بین آن‌ها را کاملاً درک نکنید.

قصد داریم ویژگی‌های اصلی، تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو مدل مبلمان را به شما بگوییم. اگرچه اغلب با هم اشتباه گرفته می‌شوند، اما حقیقت این است که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

مبلمان آوانگارد و سلطنتی

مبلمان آوانگارد و سلطنتی

مبلمان آوانگارد

سبک آوانگارد در سال‌های اخیر یک روند مدرن بوده است. هم در آثار هنری و هم در معماری یا طراحی داخلی یافت می‌شود. ویژگی این سبک داشتن فضاهای روشن با فضاهای وسیع و اشکال ساده با طراحی ساده است که هر دو راحتی زیادی دارند.

مبلمان آوانگارد دارای طرح‌های خطی بسیار ساده اما ظریف هستند و مقاومت و استحکام آن‌ها نیز بسیار زیاد است. از سوی دیگر، دارای مواد فلزی و پلی پروپیلن هستند که در عین مستحکم بودن، طراحی کاملاً سبکی به آن‌ها می‌بخشد.

سبک مبلمان آوانگارد یکی از محبوب‌ترین گرایش‌ها در دکوراسیون داخلی است. در مبلمان سبک آوانگارد می‌توانید مدرنیته، عملکرد و راحتی را بیابید.

ویژگی مبلمان آوانگارد

مبلمان آوانگارد

مبلمان آوانگارد

مبلمان سبک آوانگارد چگونه است؟

مبلمان آوانگارد همانطور که از نامش پیداست آن‌هایی هستند که در خط مقدم مد قرار دارند. این مبلمان برای آینده طراحی می‌شوند. یعنی اگر ۲۰۰ سال بعد آن‌ها را پیدا کنیم، تعجب نخواهیم کرد.

رنگ مبلمان آوانگارد

از آنجایی که این سبک اساساً به دنبال جادار کردن است، تن و رنگ‌های روشن بر آن غالب است. عمدتا سفید. زیرا رنگ‌های سفید یا متالیک مانند رنگ‌های تیره نمی‌توانند، با نور مقابله کنند.

با این حال، این رنگ متالیک یک وسواس نیست، تن‌های دیگر البته ممکن است استفاده شود و شما می‌توانید از سایر مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد با رنگ‌های دیگر استفاده کنید.

معمولا رنگ سفید با مشکی، بنفش، صورتی و قرمز ترکیب می‌شود. اما همیشه رنگ سفید رنگ اصلی و رنگ پایه مورد استفاده در مبلمان آوانگارد است.
مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد از نظر رنگ کاملا با یکدیگر در تضاد هستند و به خوبی می‌توان این تفاوت را مشاهده کرد.

متریال

متریال‌هایی که در مبلمان آوانگارد غالب هستند معمولا آلومینیوم، پی وی سی، استیل هستند. همانطور که می‌می دانید متریال سرد، فلزی هستند، کار با آن‌ها آسان و بسیار کاربردی است. در واقع هدف استفاده از چنین متریال هایی، کاربردی بودن و همچنین جادار بودن است.

اگرچه غالب مصالح فلزات هستند، اما به این معنی نیست که سایر اجزاء مانند چوب که در نسبت‌های کوچکتر و همیشه به طور کلی با رعایت قوانین بازی به خوبی مورد استقبال قرار می‌گیرد، ممنوع است.

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد از نظر متریال می‌توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند و البته گاهی شباهت.

هندسه

مبلمان آوانگارد اشکال هندسی کاملاً مشخصی را ارائه می‌دهد. میز و تخته سر مربع. کابینت بدون فیلیگر، چهارپایه‌های صاف و مربعی، گرد یا نیم ماه، مبل‌های بدون ظاهر نرم، با پایه مربع و کوسن‌هایی که تا حد امکان هندسی باشد.

کاربرد

مبلمان آوانگارد را می‌توانید در پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و به طور کلی در سراسر خانه ببینید. آن‌ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلف و با کاربری خاص طراحی و تولید می‌شوند.

اکنون می‌توانید تا حدودی تفاوت و شباهت میان مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد را حدس بزنید. البته در ادامه ویژگی‌های و تفاوت‌های مبلمان سلطنتی را نیز بررسی خواهیم کرد.

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی، نفیس و کاملاً لوکس بوده که ویژگی‌های خاص خود را دارد و کاملاً شناخته شده است. اگرچه مبلمان سلطنتی نیز می‌تواند مبلمان ساده و مینیمال باشد، اما به دلیل متریال ارزشمند خود از نظر مادی در مقایسه با مبلمان آوانگارد گرانتر است.

راحتی، طبیعت و کیفیت عواملی هستند که بسیاری از افراد برای داشتن یک مبلمان ایده آل به آن توجه می‌کنند. این نوع مبلمان یعنی مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد، فضای مشترک را گرمتر، منحصر به فرد‌تر و زیباتر می‌کند.

اما باید به تفاوت‌های میان این مورد نیز توجه کنید تا بتوانید متناسب با روحیات خود آن‌ها را انتخاب و استفاده کنید.

رنگ

رنگ‌های مبلمان سلطنتی در مقایسه با مبلمان آوانگارد بسیار چشم نوازی هستند. معمولا متداول‌ترین رنگ‌های امروزی برای چنین مبلمانی، رنگ طلایی است.

البته رنگ فریم چنین مبلمانی می‌تواند در مقایسه با مبلمان آوانگارد متنوع باشد. معمولا از رنگ‌های سفید صدفی و همچنین قهوه‌ای بیشتر استفاده می‌شود.

متریال

مبلمان سلطنتی؟

مبلمان سلطنتی؟

متداول‌ترین متریال برای تولید مبلمان سلطنتی چوب است. چوب به عنوان اسکلت اصلی مبلمان به کار می‌رود و در کنار آن از پارچه برای پوشش نهایی و ابر و فوم برای راحتی و شکل دهی استفاده می‌شود.

البته قیمت مبلمانی که با چوب طبیعی تولید می‌شوند به نسبت بیشتر است. به همین دلیل امروزه برای تولید مبلمان سلطنتی از چوب مصنوعی و مواد صنعتی استفاده می‌شود.

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد در متریال نیز با یکدیگر تفاوت دارند. البته ممکن است در برخی مواقع از یک متریال برای ساخت هر دو مبلمان استفاده شود.

هندسه

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد از نظر هندسه تا حد زیادی با یکدیگر تفاوت دارند، نوع اول با هندسه پیچیده و نوع دوم با هندسه‌ای صاف و مربعی شناخته می‌شود.

مبلمان سلطنتی، مبلمانی با خطوط پیچیده اما محتاطانه‌تر در طراحی است که برای دهه‌ها با ترکیب ظرافت و زیبای خود شناخته می‌شود.

جنبه‌های طراحی، خطوط ترسیم شده، عناصر ساخته شده با دست و سایر جزئیات همگی از مشخصات اصلی مبلمان سلطنتی است. طرح‌های گل، خطوط منحنی نیز بخش مهمی از طراحی مبلمان سلطنتی به شمار می‌روند. البته شما در بازار با گونه‌های مختلفی از چنین مبلمانی روبر هستید که همگی آن‌ها زیبا و جذاب هستند.

کاربرد

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد هر دو می‌توانند کاربرد مشابهی داشته باشند. البته اگر سبک طراحی دکوراسیون شما کلاسیک است می‌توانید مبلمان سلطنتی را در همه جای خانه، از درب‌ها گرفته پنجره ها، قاب ها، مبلمان نشیمن، مبلمان آشپزخانه و حتی تخت خواب ببینید.
تنوع محصولات تولیدی مبلمان سلطنتی بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. کاربرد آن‌ها روز به روز بیشتر می‌شود از خانه گرفته تا ادارات، مکان‌های تجاری و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *