عمومی

راهنمای خرید مبل راحتی

چگونه مبل راحتی خود را انتخاب کنید

 

ست مبلمان

ست مبلمان

 

انتخاب مبل می‌تواند یکی از موضوعاتی باشد که شما هم درگیر آن شوید و کمی استرس‌زا هم باشد. اما لزومی ندارد نگران باشید. این راهنمای خرید مبل راحتی شما را در خرید تا تصمیمات انتخاب مبل راحتی کمک خواهد کرد. همه چیزهایی که باید بدانید تا به شما کمک کند مبل مناسبی را برای خانه و سبک زندگی خود انتخاب کنید را ارائه خواهیم داد. علاوه بر خرید مبل راحتی شما می‌توانید یک کاور مبل استاندارد را برای مبلمان خود تهیه نمایید.
سه نکته کلیدی در خرید مبل راحتی و کاور مبل

  •  اندازه
  •  سبک
  •  پارچه

اندازه

قبل از اینکه اقدامی انجام دهید ابتدا فضای خود را اندازه گیری کنید تا اندازه مبل جدید خود را مشخص کنید. فضای اتاقی را که مبل، صندلی راحتی یا کاور مبل جدیدتان در آن قرار می‌گیرد را خالی کنید و عرض و طول این فضا را اندازه بگیرید تا حداکثر ابعاد اتاق نشیمن جدید خود را مشخص کنید. برای کمک به تجسم نحوه قرار گرفتن مبل در فضای اتاق، تکه‌های وسیله‌ای را به شکل آن قطعه قرار دهید تا مشخص شود که آیا هنوز می‌توانید به راحتی در اتاق حرکت کنید یا خیر.

سبک

مبلمان

مبلمان

سبک‌های مختلفی برای انتخاب یک مبل راحتی برای هر فضا وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و دکوراسیون داخلی سبک مورد نظر را انتخاب کنید.

پارچه

اثاثه یا لوازم داخلی که برای مبلمان جدید خود انتخاب می‌کنید می‌تواند به طور چشمگیری آن را متحول کند. از نقطه نظر صرفا زیبایی شناختی، پارچه‌ها می‌توانند سبک یک مبلمان را تغییر دهند، در حالی که ممکن است پارچه‌ی خیلی ساده‌ای انتخاب شود و کاملا دکوراسیون شما را دگرگون کند. بنابراین، تمام مواردی که باید در انتخاب و خرید مبل راحتی و رنگ کاور مبل انجام می‌دهید را در نظر بگیرید.
بنابراین در نظر گرفتن جایگاه قرارگیری مبلمان و نحوه استفاده و حتی خرید انواع کاور مبل برای آن، از اهمیت بالایی برخوردار است.
انتخاب بیش از ۵۰ مدل پارچه چه از نظر تعیین رنگ و جنس مناسب برای شما ممکن است کمی دشوار باشد. می‌توانید نمونه‌های پارچه مبل و کاور مبل را در سایت فروشگاهی ما مشاهده و حتی ثبت سفارش کنید. کیفیت، رنگ و بافت مواد به کار رفته در پارچه مبل راحتی گروه تولیدی ما کاملا قابل مقایسه با دیگر تولید کننده‌ها خواهد بود.

با خرید مبل راحتی با پارچه مورد علاقه به همراه کاور مبل آن احساس راحتی را کاملا حس خواهید کرد.

انتخاب رنگ خرید مبل راحتی

رنگ نمونه انتخابی شما باید با فضای موجود یا طراحی ساختمان شما کاملا مطابقت داشته باشد تا مطمئن شوید که یک هارمونی مناسب را انتخاب کرده اید. بنابراین باید در نظر بگیرید که آیا رنگ‌های تیره برای خانه و دکوراسیون شما مناسب است یا این که اگر در آینده‌ای نه چندان دور تمایل به تغییر دکوراسیون خود دارید، رنگ‌های روشن‌تر و خنثی بهترین گزینه است؟ برای خانواده‌های پرجمعیت با بچه‌های کوچک، هرگز به رنگ پارچه‌های روشن فکر نکنید چون اصلا مقاومتی در برابر لکه نخواهند داشت.

راهنمای خرید مبل راحتی

مبل یک وسیله کلیدی در هر خانه محسوب می‌شود. اغلب در مقیاس بزرگ، و غالباً از نظر بصری بر فضا تسلط دارد. البته یک وسیله‌ای است که می‌توان آن را سال‌ها استفاده کرد. بنابراین، خرید یک مبل با طراحی جدید تصمیمی است که نباید عجله کرد، زیرا انتخاب درست به معنای سال‌ها رضایت است. ما تجربه زیادی در کمک به مشتریان در خرید و انتخاب انواع طرح‌های مبل به صورت متعدد داریم.

کاربرد مبل راحتی

مبلمان راحتی

مبلمان راحتی

ممکن است شما از یک مبل راحتی برای اتاق نشیمن و برای تماشای تلویزیون در کنار خانواده استفاده کنید. گاهی هم ممکن است برای استفاده رسمی‌تر جهت پذیرایی از مهمانان کاربردی باشد. اما نکته مهم این است که مدل مبل بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال، افراد جوان‌تر ترجیح می‌دهند مبل‌های عمیق‌تر و راحت تر، با ارتفاع صندلی کمتری را استفاده کنند که بتوانند حتی روی آن هم دراز بکشند. برخی دیگر ممکن است سبک رسمی‌تری را ترجیح دهند که ارتفاع صندلی بالاتر، پشتی عمودی‌تر و در کل زیبایی خاصی داشته باشد.

بعد از این که تعیین کردید که کاربرد مبل راحتی برای منزل شما چیست می‌توانید در مورد مشخصات دقیق آن هم تصمیم گیری کنید.

در ادامه چندین طراحی برای تصمیم گیری جهت انتخاب وجود دارد، از جمله انتخاب بین مدل L یا مبل مدولار.

اکثر طرح‌های مبل راحتی، گزینه‌ای برای L شکل ارائه می‌دهند. برخی از طرح‌های مدولار نیز امکانات جالب «جزیره» را ارائه می‌دهند. با این حال، در نهایت انتخاب مبل راحتی و حتی کاور مبل با توجه به بودجه، فضای موجود و استفاده پیش بینی شده از اتاقی که مبل در آن قرار دارد، تعیین می‌شود.

پایه مبل راحتی

مبل راحتی که روی پایه‌ای کم ارتفاع قرار می‌گیرد و تقریباً کف زمین را لمس می‌کند، احساس راحتی دوستانه‌ای می‌دهد و معمولاً برای محیط غیررسمی مناسب است. اما پایه‌های بلندتر احساس سبک‌تری می‌دهند و اغلب در فضاهای کوچک‌تر بهتر کاربردی هستند. اگر تمیز کردن زیر مبل راحتی برایتان مهم باشد پایه‌های بلند می‌تواند یک نکته مهم برای شما تلقی شود. زیرا کاملا واضح است که این کار با پایه‌های کوتاه اصلا عملی نخواهد بود.

پشتی مبل راحتی

آیا دوست دارید به هنگام نشستن کاملاً از قسمت پشت حمایت شوید، حتی تا پشت سر؟ یا ترجیح می‌دهید به پهلو بنشینید و آرنج خود را روی تکیه گاه قرار دهید؟ یا هر دو؟ گزینه‌های زیادی برای ارتفاع پشتی وجود دارد، حتی گاهی اوقات با ارتفاع‌های مختلف که با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید انتخاب و خرید کنید.

مبل سه نفره راحتی

مبل سه نفره راحتی

صندلی مبل راحتی

استحکام و همچنین تکیه گاه مبل در ساختار اصلی زیر بالشتک‌های صندلی آن تعیین می‌شود. تنوع زیادی بین طرح‌های مبل وجود دارد، به طوری که برخی از طرح‌ها گزینه‌های سفت متفاوتی را در همان طرح ارائه می‌دهند.

در محیط‌های رسمی‌تر احتمالاً نمونه‌های مبلمان محکم و سفت را دیده اید. با این حال بر اساس سلیقه‌های شخصی کاملا متفاوت خواهد بود.
البته متخصصان طراحی مبلمان عقیده دارند که بالشتک‌های محکم حمایت بهتری را ارائه می‌دهند زیرا بدن شما دارای نقاط تماس مختلفی است که فشار کم و بیش رو به پایین را وارد می‌کنند. در مقابل مبلمان بسیار نرم ممکن است در ابتدا احساس راحتی کنند، اما فرو رفتن در یک مبل عمیق می‌تواند به ستون فقرات و لگن فشار زیادی وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *