عمومی

بهترین رنگ های استفاده شده در مبلمان از نظر روانشناسی چه رنگ هایی هستند؟

بهترین رنگ‌ها در طراحی داخلی می‌تواند رنگ‌های روشن باشد. رنگ زرد و قرمز از لحاظ انرژی بخشی می‌تواند بهترین رنگ‌ها برای زیباسازی محیط باشد. البته انواع طیف‌های رنگ سبز و آبی در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاور مبل بنفش و بژ هم می‌تواند بسیار خاص باشد. بر اساس سلیقه شخصی و شرایط محیطی حتی می‌توان از رنگ‌های تیره‌تری در محیط جهت کاور مبل استفاده کرد.

 

کاور مبل

کاور مبل

رنگ‌های سفید و مشکی به دلیل برقراری هارمونی با هر رنگ هم می‌تواند انتخابی بسیار مناسب برای رنگ مبل باشد. بر همین اساس از رنگ قهوه‌ای هم می‌توان برای طراحی بهتر دکور استفاده کرد

رنگ قهوه‌ای به دلیل ایجاد یک حس طبیعی و راحتی از نظر روانشناسی یکی از رنگ‌های برتر برای مبلمان خواهد بود. تنه درختان قهوه‌ای بخش مهمی از طبیعت است که در صورت استفاده در طراحی داخلی نمود زیبایی پیدا خواهد کرد. در این صورت طبیعت به منزل شما خواهد آمد.

پس از این رنگ، استفاده از کاور مبل سبز هم می‌تواند به حس آرامش محیط کمک کند. جذابیت و سر زندگی رنگ سبز می‌تواند نشاط را به خانه شما بازگرداند.

رنگ قرمز به دلیل انرژی بخش بودن و بالا بردن ضربان قلب هیجان بیشتری به محیط می‌بخشد. جالب است بدانید که رنگ قرمز از منظر روانشناختی، رنگی شورانگیز و تحرک بخش است. مبلمان اتاق کار شما بهتر است سایه‌هایی از رنگ قرمز را به همراه داشته باشد.

مبلمان اداری قرمز رنگ هم می‌تواند منجر به تحرک و فعالیت بیشتر کارکنان آن اداره شود.

مبلمان نارنجی هم اثرگذاری رنگ قرمز را با شدت کمتر خواهد داشت. از این دو رنگ برای کاور مبل رستوران‌ها و غذاخوری‌ها استفاده می‌شود. ترکیب قرمز در رستوران‌ها اتفاقی نیست زیرا رنگ‌های قرمز و نارنجی اشت‌ها را بیشتر می‌کنند.

اهمیت استفاده از رنگ‌های خاص برای مبل در طراحی داخلی

رنگ‌های خاصی مثل بنفش و بژ و سیاه و سفید در طراحی داخلی از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار هستند. کاور مبل به عنوان بخش مهمی از طراحی داخلی باید هارمونی بسیار زیبایی با سایر رنگ‌های محیط داشته باشد. یک محیط با رنگ غالب مشکی یا سفید حتما به رنگ روشن‌تری برای کاور مبلمان نیاز دارد. برای مثال اگر تمامی دیوارهای خانه شما سفید است، بهتر است از رنگ بنفش برای طراحی منزل استفاده کنید.

رنگ صورتی برای ایجاد یک فضای بدیع و تازه در منزل بسیار مناسب خواهد بود. این رنگ زنانه خلاقیت را افزایش می‌دهد. برای داشتن یک محیط دوستانه و جذاب بهتر است از این رنگ در طراحی بیشتر استفاده شود. در طراحی داخلی از رنگ صورتی برای زیباسازی محیط استفاده می‌شود. کاور مبل آرایشگاه‌ها و فروشگاه‌های زنانه بهتر است سایه‌هایی از رنگ صورتی داشته باشند.

رنگ بنفش سلطنتی از لحاظ روانشناسی میزان تسلط شما را بر روی شرایط افزایش می‌دهد. این رنگ برای افزایش میزان شهرت و زیبایی خانه بسیار مناسب است. برای خانه‌های بسیار ساده بهتر است از این رنگ جهت زیباتر کردن محیط استفاده شود.

رنگ سفید شادابی کلی محیط را افزایش می‌دهد. آرامش و خلوص محیط در این صورت افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. ترکیب رنگ‌های خنثی با سفید زیبایی محیط را چند برابر می‌کند. هارمونی بسیار جذابی با کمک کاور مبل سفید و دکور خاکستری یا قهوه‌ای ایجاد خواهد شد.

رنگ خاکستری می‌تواند تمیزی و نظم محیط را بیشتر کند. همچنین طراوات و شادابی محیط توسط این رنگ حفظ می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده بیش از حد رنگ خاکستری و سفید در محیط ممکن است سبب کسالت شود.

رنگ زرد می‌تواند شادابی و سرزندگی آفتاب را در محیط تداعی کند. زرد نباید به تنهایی در کاور مبل استفاده شود. لازم است برای نتیجه گیری بهتر از ترکیب چند رنگ متفاوت به همراه زرد استفاده شود.

رنگ کاور مبل

رنگ کاور مبل

کاور مبل ژله‌ای آبی چه تاثیری بر محیط می‌گذارد؟

کاور مبل ژله‌ای به رنگ آبی استقامت و شفافیت فضا را بیشتر می‌کند. آبی یک رنگ خنک می‌باشد. در نتیجه حس آرامش و ثبات خاصی را به محیط اطراف خواهد بخشید. از منظر روانشناسی ایده آل‌ترین حالت برای طراحی داخلی استفاده از رنگ گرم و سرد در کنار هم می‌باشد. با بکارگیری هر دو طیف رنگی گرم و سرد، تعادل بیشتری در انرژی محیط ایجاد خواهد شد.

رنگ آبی سبب بزرگ‌تر به نظر رسیدن حجم اتاق‌ها خواهد شد. استفاده از کاور مبل ژله‌ای آبی رنگ می‌تواند برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک کمک زیادی کند.

مبلمان خانه

مبلمان خانه

خنک کردن محیط داخلی اتاق از دیگر مزایای ویژه رنگ آبی است. برای کاهش دمای اتاق می‌توانید از رنگ آبی در طراحی دکور داخلی بیشتر بهره ببرید. از نظر روانشناسی نیز این رنگ سبب خونسرد شدن بیشتر افراد خواهد شد. پس برای استراحت بعد از یک روز طولانی، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. شما با نشستن بر روی یک مبل آبی احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

کاور مبل ژله‌ای سبز چه تاثیری بر محیط دارد؟

کاور مبل ژله‌ای سبز مناسب‌ترین انتخاب برای درمانگاه‌ها یا مراکز درمانی و زیبایی است. در این مراکز نیاز به آرامش بیشتری وجود دارد. هیچ چیز به اندازه مشاهده رنگ سبز قبل از عمل جراحی یا درمان‌های سرپایی نمی‌تواند استرس افراد را کاهش دهد. شما می‌توانید از این خاصیت برای اتاق خواب خود استفاده کنید. رنگ سبز به نوعی شاداب کننده و از بین برنده افسردگی در افراد نیز می‌باشد.

کاور مبل و روتختی سبز می‌تواند اثر بخشی بسیار عالی بر روی سطح استرس شما داشته باشد.

مبلمان نارنجی

مبلمان نارنجی

ویژگی‌های برتر رنگ سفید و سیاه و قهوه‌ای در طراحی مبلمان

مبلمان سفید و سیاه یا قهوه‌ای می‌تواند اثر قابل توجهی بر روی انعطاف‌پذیری محیط داشته باشد. بکارگیری این رنگ‌ها به بالا رفتن میزان هارمونی محیط کمک زیادی خواهد کرد. این سه رنگ معمولا سبب افزایش بیشتر ثبات محیط شده و راز و رمز خاصی به دکور داخلی می‌بخشند. کاور مبل با ترکیبی از این سه رنگ یا سایه‌هایی از این رنگ‌ها می‌تواند زیبایی سایر رنگ‌ها را بیشتر نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *