عمومی

راه‌های از بین بردن لک رنگ مواد از مبل

پاک کردن رنگ مواد از مبل موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. چرا که هر تغییری در ظاهر مبل به ظاهر منزل خدشه وارد می‌کند. معمولا بیشتر زمان اعضای خانواده بر روی مبل سپری می‌شود. اگر صاحب فرزندان خردسال در منزل هستید حتما باید راه‌های از بین بردن لک از روی مبلمان را به صورت کامل بدانید. توصیه ما به شما خرید کاور مبل می‌باشد. چرا که با استفاده از کاور مبل دیگر جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم.

راه‌های از بین بردن لک رنگ مواد از مبل به چه شکل است؟

از بین بردن لک

از بین بردن لک

اگر قصد نظافت مبلمان منزل خود را دارید باید روش‌های از بین بردن لک از روی مبلمان را بدانید. در ابتدا برای از بین بردن لک از روی مبل باید با توجه به جنس پارچه مبل، اقدام به نظافت مبل نمایید. در نتیجه برای همه مبلمان نمی‌توان یک روش کلی را در نظر گرفت چرا که روش از بین بردن لک رنگ مواد از مبل بستگی به جنس پارچه دارد.

راه‌های از بین بردن لک رنگ مواد از مبل پارچه‌ای

بهترین راه برای از بین بردن لک رنگ مواد از مبل پارچه ای، استفاده از جوش شیرین می‌باشد. البته برای از بین بردن لک رنگ مواد به وسیله جوش شیرین باید محلولی را آماده کنید. برای آماده‌سازی این محلول لازم است تا اندکی جوش شیرین را با سرکه، اندکی مایع ظرفشویی و اندکی آب گرم مخلوط نمایید. با استفاده از این روش لک‌های سمج نیز قابل از بین بردن می‌باشند.

برای استفاده از این روش لازم است تا قبل از نظافت به وسیله جوش شیرین، مبل کاملا تمیز و عاری از هرگونه گرد و غبار گردد. برای شروع نظافت به وسیله جوش شیرین قبل از آن به وسیله جاروبرقی و یک دستمال نم دار به صورت کامل گرد و غبار را از روی مبل پاک کنید. قبل از پاک کردن مبل به وسیله محلول آماده شده بهتر است تا اندکی از محلول را بر جایی که مبل دید ندارد استفاده کنید. در صورتی که رنگ مبل از بین نرفت، برای جاهای باقی مانده مبل نیز استفاده نمایید. توجه داشته باشید بعد از نظافت مبل به وسیله این محلول مبل را به صورت کامل خشک و تمیز نمایید. یکی دیگر از راه‌هایی که به وسیله آن می‌توانید مبل پارچه‌ای را تمیز کنید، استفاده از شامپو فرش می‌باشد. با استفاده از این روش آسیب بسیار کمی به مبل وارد می‌شود.

از بین بردن لک رنگ مواد از مبل با استفاده از شوینده‌های خشک

از بین بردن لک مبل

از بین بردن لک مبل

شوینده خشک به مواد پاک کننده‌ای گفته می‌شود که در هنگام استفاده از آن احتیاجی به آب نیست. برای استفاده از این محصول تنها کافی است اندکی از مواد را بر روی یک پارچه تمیز بریزید و به به آرامی شروع به پاک کردن مبل نمایید. بعد از پاک شدن لک از روی مبل به وسیله این مواد مبل را کاملا پاک نمایید تا اثری از این مواد بر روی مبل باقی نماند. توجه داشته باشید به مقدار زیاد از این ماده استفاده نکنید چرا که این ماده حلال بسیار قوی می‌باشد. در ضمن در هنگام کار با این شونده درب‌های پنجره را باز بگذارید چرا که بوی این شوینده بسیار زیاد می‌باشد.

از بین بردن لک رنگ مواد از مبل چرمی

قبل از نظافت مبل چرمی بهتر است مبل را به وسیله یک پارچه تمیز گردگیری نمایید و بعد اقدام به نظافت مبل نمایید. برای از بین بردن لک از روی مبل چرمی می‌توانید از الکل استفاده نمایید. معمولا لکه‌هایی که به راحتی از روی مبلمان چرمی پاک نمی‌شود. لکه جوهر است. برای از بین بردن این لک کافی است یک واحد آب را با یک واحد سرکه و مقدار کمی روغن زیتون مخلوط نمایید. با استفاده از این کار لکه مبل به صورت کامل از بین می‌رود. همچنین لازم به ذکر است برای از بین بردن لک مواد از روی مبل پارچه‌ای می‌توانید از واکس مبل استفاده نمایید.

راه‌های از بین بردن لک سوختگی از روی مبل

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که لک‌های به جا مانده از خاکستر سیگار چگونه از بین می‌رود؟

برای از بین بردن لک زردی و لک خاکستر از روی مبل می‌توانید از آب اکسیژنه استفاده نمایید. یا با استفاده از یک حبه قند به راحتی می‌توانید لک‌های ایجاد شده را پاک نمایید. لازم به ذکر است اگر پارچه رو مبلی شما از جنس الیاف مصنوعی می‌باشد. می‌توانید از آب لیمو برای از بین بردن آن استفاده نمایید.

از بین بردن لک چربی از روی مبل

مبل

مبل

لک چربی به راحتی از روی مبل چرم پاک می‌شود. اما برای پاک کردن این لکه از روی پارچه ابریشم می‌توانید با استفاده از یک کاغذ خشک کن لکه را به صورت کامل از روی مبل پاک نمایید. طریقه کار با کاغذ خشک کن به این شکل است که در ابتدا باید کاغذ را بر روی لک قرار دهید و بر روی آن اتوی داغ را فشار دهید. با استفاده از این روش لکه مبل به راحتی از بین می‌رود. توجه داشته باشید در زمانی که اتو را بر روی کاغذ قرار می‌دهید، اتو با پارچه مبل برخورد مستقیم نداشته باشد.

در حالت کلی می‌توان بیان کرد با خرید کاور مبل این مشکل به صورت کلی قابل حل می‌باشد. چرا که وجود هر لکه‌ای بر روی مبل باعث ایجاد ظاهری زشت بر روی مبل می‌شود. در نتیجه با خرید کاور مبل این اطمینان را داشته باشید که پارچه مبل به هیچ عنوان هیچ آسیبی نمی‌بیند.

در انت‌ها لازم است بیان کنیم تمامی لک‌های ایجاد شده بر روی مبلمان شما قابل از بین بردن می‌باشد. تنها کافی است راه‌های از بین بردن این لک‌ها را به صورت کامل بدانید. اولین شرط برای از بین بردن لک از روی مبل دانش در خصوص جنس پارچه مبل می‌باشد. در نتیجه به این مورد توجه ویژه داشته باشید.

نحوه برطرف کردن لکه آب ایجاد شده بر روی مبل

معمولا لکه آب ایجاد شده بر روی مبل به دلیل املاح موجود در آب می‌باشد. برای پاک کردن لکه آب از روی مبل تنها کافی است از آبی استفاده نمایید که نسبت به آبی که باعث ایجاد لکه بر روی مبل شده است از مقدار املاح کمی برخوردار باشد. نحوه پاک کردن این لکه به این شکل است که در ابتدا باید مقداری آب که حاوی مقدار کمی املاح می‌باشد را بر روی لکه بریزید و به وسیله دستمال لکه را پاک نمایید. روش‌های دیگری نیز برای از بین بردن لکه‌های آب ایجاد شده بر روی مبل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

برطرف کردن لکه آب به وسیله الکل و نمک: در این روش تنها کافی است مقداری نمک با مقداری الکل را مخلوط نمایید و بعد به وسیله اسپری بر روی لکه‌های ایجاد شده اسپری نمایید. بلافاصله بعد از اسپری با یک دستمال نمدار نمک و الکل اسپری شده را پاک نمایید. بهتر است بعد از استفاده از دستمال، لکه ایجاد شده را به وسیله سشوار خشک نمایید.

استفاده از سرکه: یکی دیگر از راه‌های از بین بردن لکه آب از روی مبل استفاده از سرکه می‌باشد. در این روش تنها کافی است مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و به لکه اسپری نمایید. بعد از این کار به وسیله دستمال مرطوب، سرکه را پاک کنید. مشاهده خواهید کرد که لکه آب به طور کامل از بین خواهد رفت.

استفاده از بخارشوی: این روش برای کسانی مناسب است که در خانه دستگاه بخارشوی دارند. با استفاده از این دستگاه به راحتی می‌توانید لکه‌های ایجاد شده بر روی سطح مبل را به صورت کامل از بین ببرید.

در انتها لازم است بیان کنیم برای جلوگیری از از لکه‌های ایجاد شده بر روی سطح مبل می‌توانید خرید کاور مبل را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *