عمومی

مبل چه رنگی بخرم؟ راهنمای انتخاب رنگ مبل

اگر به فکر اضافه کردن یک مبل جدید به خانه خود هستید، ممکن است از جنبه‌های مختلف به آن نگاه کنید، از انتخاب رنگ مبل تا سبک و جنس آن.
به هر حال، شما مبلمانی می‌خواهید که با دکوراسیون فعلی شما مطابقت داشته باشد و بتواند روی روحیه شما و خانواده تاثیر خوب بگذارد.
بنابراین باید با اصول انتخاب رنگ مبل آشنا شوید و بدانید برای کدام فضا؛ کدام رنگ مناسب است. اگر می‌خواهید با این موضوع بیشتر آشنا شوید مطالب زیر می‌تواند کمک کننده باشد.

بهترین رنگ مبل

بهترین رنگ مبل

مبل چه رنگی بخریم؟

هنگام انتخاب رنگ مبل مهم است که اصول اولیه برای این کار را در نظر بگیرید. یعنی باید متناسب با موارد زیر رنگ مورد نظر را انتخاب کنید:

  •  بسته به اندازه فضا.
  •  بسته به سبک خانه شما.
  •  بسته به اینکه بچه داریم یا حیوان خانگی.
  •  بسته به نور خانه.
  •  بسته به رنگ دیوارها.

انتخاب رنگ مبل با عوامل ذکر شده مرتبط است، یعنی بهترین رنگ برای روکش مبلمان شما، رنگی خواهد بود که به بهترین وجه با کاربری شما مطابقت داشته باشد. برای اینکه بدانید آن رنگ ایده آل چیست، ما شما را با این نکات آشنا می‌کنیم.

با توجه به نوع استفاده:

انتخاب رنگ مبل

انتخاب رنگ مبل

اگر رفت آمد زیادی به خانه شما وجود دارد و فرزندان یا شریک زندگی‌تان دوست دارند بعدازظهر خود را روی مبل بگذرانند، بهترین گزینه انتخاب رنگ‌های تیره مانند سیاه، خاکستری، قهوه‌ای یا قرمز است.

این رنگ‌ها باعث می‌شوند کثیفی که با استفاده مداوم ظاهر می‌شود به سرعت منعکس نشود و همچنین مراقبت کمتری انجام شود.

اما اگر برعکس از مبلمان شما زیاد استفاده نمی‌شود و عملکرد آن بیشتر تزئینی است، می‌توانید پارچه‌های مبل راحتی را با رنگ‌های روشن و با طرح‌ها و نقوش تزئینی مانند صورتی، بژ، پارچه‌های سفید و طرح‌های گلدار یا هندسی انتخاب کنید.

با توجه به موقعیت مکانی شما:

اگر مبلمان شما متعلق به اتاق است، رنگ‌ها و پارچه‌های آن می‌تواند همان‌هایی باشد که ترجیح می‌دهید. البته با در نظر گرفتن کاربرد آن و اینکه مطابق با بقیه دکوراسیون باشد.

اما اگر مبل شما در فضای باز قرار دارد، باید انتخاب رنگ مبل شما متناسب با محیط باشد. در این مورد توصیه می‌کنیم رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای را انتخاب کنید.

با توجه به سبک دکوراسیون:

رنگ مبل

رنگ مبل

حفظ سبک دکوراسیون منزل شما نیز نقش اساسی در انتخاب رنگ مبل دارد. رنگ سایر عناصر مهم مانند پرده‌ها و رنگ دیوارها را در نظر بگیرید. رنگی را انتخاب کنید که برجسته باشد و با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

انتخاب رنگ مبل (جدیدترین ترندها)

جدیدترین ترندها در رنگ‌های مبل، بیش از همه، بر اساس رنگ‌های روشن است. در چند وقت اخیر بیشترین انتخاب مربوط به مبل صورتی پاستلی است.
وقتی در مورد مبل‌ها، رنگ‌های مد و ترند صحبت می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این تن رنگی زیبا و ظریف است. این نوع رنگ به ایجاد یک اقامت آرام و شفاف کمک می‌کند.

در هر صورت باید بدانید که امسال رنگ‌های تند و چشمگیر بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. در این مورد مبل‌های خردلی رنگ و مبل‌های سبز را می‌توانید در بازار پیدا کنید.

خردل به مرور زمان بسیار محبوب شده است، آن را می‌توانیم در پیراهن، کفش، دامن، اکسسوری و البته در مبل‌ها پیدا کنیم.
این رنگ متمایز است، زیرا شخصیت را به اتاق می‌آورد و همه چیز نشان می‌دهد که برای سالیان متمادی می‌تواند باقی بماند.

مبل‌هایی با رنگ‌های خنثی

انتخاب رنگ مبل

انتخاب رنگ مبل

در سال‌های اخیر، رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم، بژ و ماگنولیا جزو محبوب ترین‌ها بوده اند. بنابراین، اگر هنوز آماده نیستید که رنگ‌های روشن را در اتاق نشیمن خود بگنجانید، انتخاب مبل‌هایی با رنگ سفید خنثی به شما کمک می‌کند تا فضایی آرام داشته باشید.

رنگ‌های شنی و قهوه‌ای نیز گزینه‌های بسیار رایجی برای مبل‌ها هستند و در انتخاب رنگ مبل می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید. این طرح رنگی فوق‌العاده قابل تطبیق است و به‌صورت‌های مختلف به‌صورت شنی، ماسه‌ای، کتان، سنگی، بژ و غیره توصیف می‌شود.

در حالی که می‌توانید رنگ طبیعی روشن‌تر و سفید را به‌عنوان پس‌زمینه خنثی نگه دارید، گرما و تن را نیز دریافت خواهید کرد.

وقتی صحبت از لوازم جانبی به میان می‌آید، فرش‌ها، لامپ‌ها و آثار هنری با رنگ‌های پررنگ را می‌توان با خیال راحت با مبل‌هایی با رنگ‌های طبیعی ست کرد.

رنگ‌های مطمئن کدامند؟

وقتی در مورد انتخاب رنگ مبل صحبت می‌کنیم چندین رنگ وجود دارد که، جزو رنگ‌های ایمن در نظر گرفته می‌شوند. این رنگ‌ها به خوبی با اکثر سبک‌های دکوراسیون مطابقت دارند، تحت تأثیر ترندها قرار نمی‌گیرند و به مبلمان؛ هوای جاودانه خاصی می‌دهند.

  •  سیاه: رنگ تیره، دراماتیک، تقریباً با هر پالت رنگی مناسب است.
  •  سفید: سبک، جادار، با هر چیزی سازگار است.
  •  خاکستری: شفاف، تازه، هوای بسیار معاصر را ارائه می‌دهد.
  •  رنگ قهوه ای: غنی و خاکی، ثابت کرده است که در تمامی دوره‌ها مورد توجه بوده است از گذشته تا به امروز.

رنگ‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند

قطعاً شما نیز به دنبال انتخاب رنگ مبل مناسب هستید، تا بتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید بدون اینکه در انتخاب آن شکست بخورید.

باید گفت رنگ‌های پاستلی، خاکستری و مشکی جزو رنگ‌های مد روز و ترندهایی هستند که هرگز شکست نمی‌خورند.

دلیل آن بسیار ساده است، رنگ‌های خنثی هستند که در اکثر خانه‌ها کاملاً جا می‌شوند. ما آن را با جزئیات بیشتر برای شما توضیح می‌دهیم:

۱. مبل‌های پاستلی رنگ:

انواع رنگ مبل

انواع رنگ مبل

مبل‌های پاستلی رنگ، مبل‌هایی هستند که کاملاً با دکوراسیون منزل سازگار می‌شوند. رنگ پاستلی رنگی خنثی است که به ادغام مبل در خانه کمک می‌کند و از تبدیل شدن بیش از حد آن به یک تکه مبلمان بیهوده جلوگیری می‌کند.

۲. مبل‌های خاکستری:

رنگ خاکستری رنگی خنثی است که به برجسته کردن نور خانه کمک می‌کند و پیچیدگی را به ارمغان می‌آورد.

در هر اتاقی می‌توان از این رنگ استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با اکثر رنگ‌ها ترکیب کرد. در صورتی که آن را با رنگ سفید ترکیب کنید، نور بیشتری به خانه می‌آورد و حس فضای بزرگتری را از نظر بصری به شما القا می‌کند.

اگر آن را با رنگ مشکی ترکیب کنید، از طرف دیگر، محیط ایجاد شده بسیار پیچیده‌تر و شیک‌تر خواهد شد. خاکستری به خودی خود یک رنگ پاستلی است که برای آوردن مدرنیته به خانه استفاده می‌شود.

۳. مبل مشکی:

وقتی از ما سوال می‌شود که در انتخاب رنگ مبل، کدام رنگ مناسب است، همیشه گزینه انتخاب مبل مشکی را در اختیار داریم.
مشکی مترادف با ظرافت بوده و جزو رنگ‌هایی است که در دکوراسیون‌های کلاسیک و با جدیت استفاده می‌شود. یکی از پرفروش ترین‌ها در طول زمان بوده است. بهترین روکش مشکی که به بهترین وجه برای هر خانه‌ای مناسب است، چرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *